astra studio logo

Wynajem studia fotograficznego – co warto wiedzieć?

Klasyczna aranżacja sali STYLE. Studio fotograficzne na wynajem we Wrocławiu
Wielu z nas na początku swojej przygody z fotografią może mieć obawy przed pracą w studiu. Śmiało jednak możemy stwierdzić, że nie ma się czego bać, bowiem wynajem studia fotograficznego gwarantuje wiele korzyści. O czym warto wiedzieć przed pierwszą rezerwacją przestrzeni?

Spis treści

Studio fotograficzne miejscem dla początkujących

Choć fotografom rozpoczynającym swoją przygodę z sesjami zdjęciowymi studio fotograficzne może kojarzyć się z wielkim wyzwaniem, w rzeczywistości jest zupełnie na odwrót. Gdy tylko oswoisz się z tym miejscem, zauważysz, ile korzyści wiąże się z pracą w nim. Tymczasem, by zachęcić cię do pierwszego kroku, jakim jest wynajem studia fotograficznego, przedstawimy jego kilka mocnych stron.

Niezależność od warunków atmosferycznych

Nie od dziś wiadomo, że pogoda w naszym kraju bywa zaskakująca. Jednego dnia jest ciepło i świeci słońce, następnego temperatura jest dużo niższa, niebo pokrywają ciemne chmury, a do tego wszystkiego pada deszcz. W takich warunkach trudno jest być pewnym efektów sesji zdjęciowej, a sama praca w chłodzie czy deszczu zdecydowanie nie należy do komfortowych. Oczywiście, można wnikliwie sprawdzać prognozy pogody i zmieniać terminy zdjęć, jednak na to stracisz wiele czasu.

By uniknąć pogodowych zaskoczeń, warto wynająć studio fotograficzne, w którym nie straszne ci będą ani największe upały, ani potężne ulewy i śnieżyce. Przeszkodą nie będzie także pora dnia, bowiem dzięki studyjnemu oświetleniu uzyskasz jednolite warunki nawet po zachodzie słońca. Nie musisz zatem śpieszyć się z pracą, światło nie ucieknie! Wynajmij studio nawet na kilka godzin, nasze działa całą dobę!

Wynajem studia fotograficznego = prywatność

Jeśli masz w swoim portfolio choć jedną sesję plenerową, z pewnością wiesz, jak trudna może być praca w takiej scenerii. Ktoś wchodzi w kadr, ktoś ukradkiem robi zdjęcia modelce, ktoś inny ciągle was obserwuje, a w planie kolejna stylizacja, więc trzeba znaleźć ustronne miejsce do przebrania. Masz dosyć kombinowania? Wynajmij studio fotograficzne! Jedyną osobą, którą tam spotkasz jest asystent studia, nie musisz się zatem martwić o wywołujących dyskomfort gapiów. Modelka bez problemu przebierze się w kolejną stylizację, a w przerwie od zdjęć w spokoju możecie wypić kawę lub herbatę. Czy to nie brzmi jak idealny dzień zdjęciowy?

Pokój do makijażu

Zaletą studia fotograficznego jest nie tylko niczym niezmącona praca fotografa podczas sesji zdjęciowej, ale także możliwość przygotowania się do zdjęć w komfortowych warunkach. W ofercie wynajmu zazwyczaj jest również miejsce do wykonania makijażu i fryzury. W naszym studiu znajdziesz pokój do makijażu, wyposażony w dwa stanowiska. Przy każdym z nich są dwa lustra z oświetleniem i dwa krzesła. Co istotne, bez problemu można przenieść je do wynajmowanej sali. To co? Przekonaliśmy cię, że wynajem studia fotograficznego jest dobrym pomysłem?

Pokój do makujażu w Astra Studio

Czy oświetlenie w studiu będzie wyzwaniem?

Fotografujesz tylko w naturalnym świetle i obawiasz się, że światło studyjne będzie trudne do opanowania? Nie martw się! Wynajem studia fotograficznego to doskonała okazja, by nauczyć się pracy z oświetleniem. Gwarantujemy, to wcale nie jest takie trudne! 

Samodzielna nauka poprzez praktykę

W nowym otoczeniu czujesz się jak ryba w wodzie? Lubisz eksperymentować i samodzielnie dochodzić do świetnych efektów? Chcesz sprawdzić, czym różni się światło ciągłe od błyskowego? A może chcesz wypróbować softboxa i beauty-disha? Studio fotograficzne to doskonałe miejsce do tego typu działań. Zarezerwuj przestrzeń, zaproś modelkę i działaj! Na miejscu jest asystent studia, który w razie potrzeby wesprze cię dobrą radą.

Udział w warsztatach fotograficznych

Wolisz uczyć się pracy z oświetleniem studyjnym pod okiem doświadczonego fotografa? Zajrzyj pod ten sam adres – na warsztaty fotograficzne! W naszym studiu regularnie organizujemy spotkania z osobami z fotograficznego świata, które dzielą się wiedzą i doświadczeniem, a także wskazują błędy i podpowiadają, co można zrobić lepiej. Warsztaty fotograficzne to także świetna okazja do poznania osób z branży. Może w przyszłości stworzycie wspólny projekt? 

Jeśli chcesz rozwijać skrzydła pod opieką wytrawnych znawców fotograficznego świata, koniecznie sprawdzaj naszą zakładkę „Aktualności”! Tam pojawiają się terminy i tematy nadchodzących spotkań.

Dobór przestrzeni i aranżacji studia

Decydując się na wynajem studia fotograficznego, warto wcześniej zorientować się, jak wygląda jego przestrzeń. Dzięki temu możesz spokojnie zaplanować pożądane kadry. Dodatkowym atutem jest możliwość zmiany aranżacji. Na jakie elementy wyposażenia studia warto zwrócić uwagę?

Kolorowe tła fotograficzne

Niezwykle uniwersalnym elementem wyposażenia studia fotograficznegokolorowe tła fotograficzne, bowiem świetnie nadają się do bardzo wielu rodzajów fotografii. Portrety, zdjęcia produktów, reklama? Z pewnością zrobisz to na kolorowym tle! W większości studiów, również w naszym, oferowane są tła kartonowe. Są gładkie, bez widocznej faktury, a kolorów do wyboru jest mnóstwo. 

Świetnym rozwiązaniem są także tła materiałowe, również dostępne w Astra Studio. Są jednolite lub wielobarwne, czyli tak zwane gnieciuchy. Ich faktura jest nieco bardziej widoczna, a wzory są zwykle abstrakcyjne. Zwróć na nie uwagę, jeśli planujesz wykonywać portrety!

Cyklorama

Z pewnością przynajmniej raz obił ci się o uszy termin „cyklorama”. Czym ona właściwie jest i o co to całe zamieszanie? To konstrukcja, w której biała ściana i podłoga są połączone łagodnym łukiem, dzięki czemu nie widzimy granicy między tymi dwiema płaszczyznami. To, przy odpowiednim, równomiernym oświetleniu, pozwala na uzyskanie efektu nieskończoności za fotografowanym obiektem, co jest przydatne szczególnie w fotografii katalogowej i modowej.

Na tym nie kończą się zalety cykloramy! Zwykle ta konstrukcja jest dużo szersza niż zwykłe tło fotograficzne. W naszym studiu ma ona po 4 metry długości, szerokości i wysokości. To niewątpliwie zapewnia większą swobodę pracy, bez konieczności wykonywania późniejszych czasochłonnych działań w postprodukcji. Co więcej, cyklorama to bardzo wytrzymała konstrukcja, można więc robić na niej skomplikowane, dynamiczne akrobacje bez obaw o zniszczenie tła. Brzmi dobrze, prawda? Wynajem studia fotograficznego z cykloramą będzie zatem doskonałą decyzją!

Aranżacje studia fotograficznego

Rozważasz wynajem studia fotograficznego, jednak wolisz bardziej lifestylową scenerię? Zwróć uwagę na aranżacje proponowane przez studio. Wykonujesz sesje rodzinne? Wybierz salę z zaaranżowanym salonem lub kuchnią. Chcesz zrobić sesję kobiecą? Może w sypialni z szerokim łóżkiem? Albo w łazience z elegancką wanną? Takie scenografie z pewnością urozmaicą studyjną sesję zdjęciową. Początkującym fotografom mogą dać więcej pewności siebie, bowiem nie sprawiają wrażenia przytłaczających.

W Astra Studio masz do wyboru dwie przestrzenie. W sali STYLE znajdziesz kolorowe tła, cykloramę, dekoracyjne ściany i meble, takie jak: sofa, fotel, krzesło i stolik. W sali HOME natomiast masz do dyspozycji aranżacje kuchni z piekarnikiem, lodówką i kuchenką, sypialni z kompletem pościeli, lampką i stolikiem, i garderoby w odcieniach różu. Możesz także wykorzystać wannę oraz kominek.

Kolaż aranżacji sali STYLE
Kolaż aranżacji sali HOME

Decydujesz się na wynajem studia fotograficznego po raz pierwszy? Nie obawiaj się! Praca w nim zapewni ci wiele korzyści, takich jak: prywatność, niezależność od pogody czy możliwość wcześniejszego przygotowania się modelki w przystosowanym do tego miejscu. Studyjne oświetlenie gwarantuje stuprocentową kontrolę nad efektami zdjęć. Możesz nauczyć się obsługi lamp samodzielnie lub wybrać się na warsztaty fotograficzne. Wybierając studio na wynajem, zwróć uwagę na jego przestrzeń i wyposażenie. Dobrym wyborem będzie atelier z kolorowymi tłami, jeszcze lepszym może być to z cykloramą oraz aranżowanymi scenografiami. 

Ile kosztuje wynajem studia fotograficznego?

Znasz już zalety pracy w tej przestrzeni, zatem pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje wynajem studia fotograficznego. Ceny wahają się od 100 do 180 złotych za godzinę. We Wrocławiu średni koszt do 120 złotych. Warto zwracać uwagę także na cennik dodatkowych usług, do których zalicza się dostęp do stanowiska do makijażu, pomoc asystenta czy dokładne sprzątanie po sesji.

W Astra Studio jedna godzina wynajmu to koszt 130 złotych. W cenie zawiera się także jedna godzina dostępu do pokoju do wizażu oraz pomoc asystenta w trakcie sesji. Im dłuższa rezerwacja, tym koszt jednej godziny zmniejsza się.

O nas

Astra Studio – to aranżacyjne studio fotograficzne we Wrocławiu.

Nasze studio fotograficzne to 210m² przestrzeni dla fotografów i operatorów, w której mogą pracować w komfortowych warunkach.

Kontakt z nami

Formularz kontaktowy


Nasz Instagram

Wybierz salę:

Sala HOME

kuchnia, łazienka, kominek, sypialnia, parawan, garderoba damska, 100m²

Sala STYLE

cyklorama kątowa, zestaw mebli, ściany dekoracyjne, pokój iluzji, 90m²

Wybierz miasto:

Zapisz się na kurs

lub

Gwagancja rezerwacji miejsca z opłatą przez:

BLIK, Karta, Przlew online, Google Pay, Aple Pay i inne

Zamów sesje od Astra Studio

Запишись на пробное занятие